Young Dro – High Times (opinia)

young-dro-high-times_0Żeby była jasność – niniejszy tekst nie jest recenzją. Znacie mnie w końcu. Nie codziennie pisuję recenzje, ale jeśli już to robię, trzeba sobie zarezerwować całe popołudnie, by się z taką zapoznać. Jest to bowiem forma, którą chcę zawsze temat wyczerpać, a jeśli interesują Was kilkunastozdaniowe opisy każdego kawałka z osobna, zapraszam do konkurencji. Recenzje oczywiście będą się tutaj pojawiać, ale wprowadzam również formę opinii – krótko, na temat i ogólnikowo. No to lecimy.

Young Dro jest autorem świetnego albumu pt. „Best Thang Smokin'”, od którego premiery minęło już jednak 7 lat (uwierzycie?). Tak naprawdę nie miałem większych oczekiwań co do płyty „High Times”, zdając sobie dobrze sprawę, że już od jakiegoś czasu podopieczny T.I.’a nie jest w najlepszej formie. Miałem jednak pewien przebłysk, kiedy to na moment uwierzyłem, że coś z tego albumu mimo wszystko będzie. Stało się to wtedy, gdy zobaczyłem widoczną powyżej całkiem oryginalną okładkę. Jest ona stylizowana na cover magazynu i sugeruje, że mamy do czynienia z mocnym comebackiem i powrotem „lirycznego rapu”. Niestety nic z tego.

Album Young Dro jest przewidywalny, niezbyt liryczny i pozbawiony naprawdę mocnych momentów. Owszem „Power Up”, „Strong”, „Hammer Time”, czy „Nope” to numery niezłe, niemniej jednak wrażenie po obcowaniu z całością pozostaje mizerne. Może inaczej – „High Times” niezbyt przykuwa uwagę i niespecjalnie chce się do tego albumu wracać. Mogłoby być dużo gorzej, ale nie tego oczekiwałbym po gościu, którego niegdyś naprawdę ceniłem, ma spory potencjał i wrócił z oficjalnym albumem po siedmiu latach. Gdyby wydawnictwo „High Times” było mixtape’em wrzuconym za darmo do neta, być może zasługiwałoby na epitet „niezłe”. Na „największy comeback w historii hiphopu” to jednak zdecydowanie za mało. Swoją drogą – co sobie myślał autor tego zdania???

No to jeszcze na koniec – zgodnie z koncepcją przyświecającą pisaniu tego bloga – wspomnijmy najlepsze dokonanie w karierze Young Dro:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*